Achievements

  • Home -
  • Achievements

ZONALS 2019-20

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 11/09/2019 SUPW Zonal exhibition Sarvodaya Vidhyalaya, C Block Saraswati Vihar Mohit Raj (IX), S. Abhinya (IX ) I
2 09/09/2019 Hand ball Zonal Tournament - Sub. Junior Boys Sarvodaya Vidyalaya, FU Block, Pitampura. Sunny(viii) ,Sunny Rajak(viii) ,Krish Sajwam(viii), Sahil(viii), Himanshu(viii), Mandeep(viii), Mohit Singh(viii), Sagar(vii), Amit(viii), Danish(vi), Yogesh(viii) II
3 09/09/2019 Hand ball Zonal Tournament - Junior Boys Sarvodaya Vidyalaya FU-Block, Pitampura Deepak(ix), Devender(ix), Rahul(ix), Basant(ix), Krishan(ix), Zubair(ix), Aman joy(ix), Vaibhav(ix), Adnan(ix), Navpreet(ix), Saif(x) II
4 04/09/2019 YOGA ZONAL COMPETITION GSBV, H-Block Ashok Vihar Shubham Kumar (IX) IV
5 30/08/2019 English Poem Recitation Maxfort School, Pitampura Yanik Baweja (VI) III
6 20/08/2019 English Debate Competition Prudence School, Ashok Vihar Yash Raj Dwivedi (VIII), Mehul Kashyap (VIII) II
7 28/08/2019 English Essay Writing - Junior Vishal Bharti Sr. Sec. School, Saraswati Vihar, Pitampura Tarushi Aggarwal (VIII) III
8 28/08/2019 English Essay Writing - Junior Vishal Bharti Sr. Sec. School, Saraswati Vihar, Pitampura Tarushi Aggarwal (VIII) III
9 28/08/2019 English Essay Writing - Senior Vishal Bharti Sr. Sec. School, Saraswati Vihar, Pitampura Pranjal Kumar (XI) II
10 28/08/2019 Hindi Essay Writing - Senior Vishal Bharti Sr. Sec. School, Saraswati Vihar, Pitampura Nishant Paliwal (X) I
11 06/08/2019 Drawing Competition Sarvodaya Vidhyalaya, C Block Saraswati Vihar Mohit Gupta III
12 08/08/2019 Sculpture Competition GGSSS, SU Block. Pitampura Ishika Chauhan I
13 05/08/2019 Slogan Writing (Hindi) SD Public School, Pitampura Raghav Sharma III
14 03/09/2019 - 04/09/2019 Handball Zonal Tournament - Sub Junior Girls Sarvodaya Vidyalaya, FU Block, Pitampura. Aastha (VIII), Shagun (VIII), Aradhya (VIII), Navya (VIII), Khushbu (VIII), Aeshua (VIII), Tanishka (VIII), Pammi (VIII), Wisha (VI), Pari (VI), Mahima (VI), Saniya (VIII), Kamakshi (VI), Manya Sharma (VII), Aarshiya (VIII), Tarushi (VIII) III
15 03/09/2019 - 04/09/2019 Handball Zonal Tournament - Junior Girls Sarvodaya Vidyalaya, FU Block, Pitampura. Japneet Sapan (X), Namra Naaz (XI), Komal Singh (XI), Saniya (VIII), Bhavika Yadav (IX), Bhavikia Arora (X), Ginni Chavhan (VIII), Hridva Sharma (IX), Gargi (XI), Shrishti (X), Aayushi (X), Anya (X), Chhavi (X), Samipta (X), Pragati (X), Shruti (XI) I
16 27/08/2019 - 29/08/2019 Zonal Boys’ Basketball Bal Bharti School, Pitampura Ajay (IX), Himanshu (IX), Deepak (IX), Ankit (IX), Himanshu (IX), Adnan (IX), Navpreet (IX), Saif (X), Tejasvi (XI), Aman (IX) I
17 19/08/2019 Hindi Debate Zonal Competition Jagannath International School Mayank Mishra, Kartik Gupta III
18 09/08/2019 - 13/08/2019 Throw Ball Zonal - Senior Girls Maharaj Agrasen Model School KOMAL(XI), MANSI(XI), NAMRA NAAZ(XI), JAPNEET(X), BHAVIKA(IX), AYUSHI(X), SRISHTI(X), SAKSHI(XI), GARGI(XI), HRIDYA SHARMA(IX), PRAGATI SINGH(X), SHRUTI(XI) III
19 09/08/2019 - 13/08/2019 Throw Ball Zonal - Junior Boys Maharaj Agrasen Model School ADNAN(IX), NAVPREET(IX), AMANJOY(X), YUVRAJ(X), KRISHAN(IX), VAIBHAV(IX), RISHAB(X), MD. RIYAZUDDIN(IX), TAJESVI(XI), RITESH(XI), ANKUR(X), SAIF(X) II
20 09/08/2019 - 13/08/2019 Throw Ball Zonal - Senior Boys Maharaj Agrasen Model School SHIVAM RAJIV(XII), ANIKET(X), SHIVAM CHAND(XI), ARVIND(XI), YASH KAMRA(XII), ROHAN SINGH (XII), SOURABH (XI) RAJA (XI), RAGHAV SHARMA(XI), AKSHAY(XI), JITESH(XI), RAHUL(X) I
21 03/08/2019 Hindi Extempore Zonal Level Competition P.P International School Yasir Ahmad (IX) I
22 01/08/2019 Solo Singing Zonal Level Competition St.Colombo. School Pitampura Jasika (XI) III
23 30/07/2019 - 01/08/2019 Skating Zonal Competition (300-meter Race Under-19 ) Maharaj Agrasen Model School Divyansh Chawla I
24 30/07/2019 - 01/08/2019 Skating Zonal Competition (300-meter Race Under-17 ) Maharaj Agrasen Model School Sarthak Jayswal II
25 30/07/2019 - 01/08/2019 Skating Zonal Competition (500-meter Race Under-17 ) Maharaj Agrasen Model School Sarthak Jayswal III
26 25/07/2019 - 29/07/2019 Lawn Tennis Zonal Tournament - Primary Girls M.M. Public School KARNIKA (V), OM SHREE (V), AANYA YADAV (V) III
27 25/07/2019 - 29/07/2019 Lawn Tennis Zonal Tournament - Junior Girls M.M. Public School SHREEYAA SAGAR (XI-B), VAMSI GUPTA (X-B), JAPNEET (X-C) II
28 25/07/2019 - 29/07/2019 Lawn Tennis Zonal Tournament - Senior Girls M.M. Public School JIGYASA SHARMA (XII-A), DIVYA UNGRISH (VI-B), VRITIKA (X-C) I
29 25/07/2019 - 29/07/2019 Lawn Tennis Zonal Tournament - Senior Boys M.M. Public School MD. SAMEER and SANMAY (XI-G), SAMARTH KAUSHIK (XI), KANISHIK PAL (XI) II
30 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (25 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Aditya Sharma I
31 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (30 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Riyanshu II
32 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (52 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Akansha Kocchar II
33 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (45 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Krish Minj II
34 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (27 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Chirag Seti III
35 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (25 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Devansh Bhati III
36 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (25 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Samarth Talreja III
37 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (45 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Shubham Sharma III
38 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (35 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Azim III
39 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (75 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Devansh Tiwari III
40 24/07/2019 - 26/07/2019 Judo Zonal Competition (25 KG) DAV PUBLIC SCHOOL, PUSHPANJALI ENCLAVE Mhd. Ayan III
41 18/07/2019 Wrestling Zonal FU Block Pitampura, Delhi. JAI BAJAJ III

Zonals 2018-19

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 28/08/2018 - 31/08/2018 Hand Ball Zonal Competition -SUB-JUNIOR Girls category Sarvodhya Vidayala FU-Block, Pitampura, Delhi Aastha Yadav(VII), Shagun Yadav(VII), Saniya Abbas(VII), Anika Bhatia (VII), Khwaish Atoliya (VIII), Pranjal (VIII), Aaradhya Singh (VII), Navya Batra(VII), Bhavika Yadav (VIII), Pooja Sharma(VIII), Manya Sharma II Position
2 28/08/2018 - 31/08/2018 Hand Ball Zonal Competition -SUB-JUNIOR Boys category S.V., FU Block, Pitam Pura Mandeep(VII) Rahul (VIII ) Mohit Singh (VII) Sahil (VII) Himanshu (VII) SunnyAhlawt(VI) Sagar Ahlawt (VI) Amit (VII) Deepak (VIII) Basant (VIII) Devender ( VII) Saif (IX) Adnan (VIII) II
3 28/08/2018 - 31/08/2018 Hand Ball Zonal Competition -JUNIOR GIRLS category SV FU Block Pitampura Mansi(x), Suman(x), Sakshi(x), Komal(x), Gargi(x), Namra Naaz(x), Palak Dutta(IX) Bhavika (IX) Japneet Sawhney(IX) Ayushi Gupta(IX) Samipta Chawala(IX) Vritika Dunga(IX) II
4 29/08/2018 Qawwali KIIT World School Pitampura Students Of (VI TO IX) II
5 25/08/2018 Declamation English Lions Public School Phase-I, Ashok Vihar Rhythm[XI] II
6 22/08/2018 Debate Hindi (only for Junior Category) Jagannath International School Pitampura BhuvneshVahi (VIII) , Kartik Gupta (VII) III
7 18/08/2018 Folk Group Song MAPS Ashok Vihar Students Of (VI TO X) I
8 10/08/2018 Essay Writing (hindi) Vishal Bharti Public School, Saraswati Vihar Nishant Paliwal (IX) I
9 10/08/2018 Essay Writing (hindi) Vishal Bharti Public School, Saraswati Vihar Vedic Bhatnagar II
10 10/08/2018 Essay Writing (English) Vishal Bharti Public School, Saraswati Vihar Pranav Gupta [English] [XII] I
11 08/08/2018 Extempore Hindi GBSSS SU Block Pitampura 011-27343081 Yashir Ahmed ( VIII) III
12 06/08/2018 Hindi Recitation Competition Maharaja Agrasen Adarsh Public School, Pitampura Aditya (XI) III
13 06/08/2018 Hindi Recitation Competition Maharaja Agrasen Adarsh Public School, Pitampura Bhuvnesh (VIII) I
14 04/08/2018 English Recitation Competition Maxfort Public School Rahul Bhutani (XII A ) III
15 01/08/2018 - 04/08/2018 Basket Ball Bal Bharti Public School Aman (VIII) Ajay (VIII ) Ankit (IX) Himanshu (IX) Ashish (IX) Sahil (IX) Himanshu (IX) Deepak (IX) Amit (XI) I
16 28/07/2018 Light Solo Singing Zonal Competition Maxfort Public School P. VIJAY of class VIII III
17 27/07/2018 Collage Making Competition S.V., FU Block, Pitam Pura Shivani & S. Abhinya (VIII) III
18 27/07/2018 Drawing Competition DAV Public School, ND Block, Pitampura Piyush Gupta (IX) II
19 27/07/2018 Sculpture Making Competition SV FU Block Pitampura Ishika Chauhan (VII) II
20 27/07/2018 poster cum slogan (Hindi) competition Spring Days School, Ashok Vihar Himanshu Pandey (VIII) I
21 27/07/2018 poster cum slogan (English) Competition Spring Days School, Ashok Vihar Manvi Bal (VIII) I
22 25/07/2018 - 27/07/2018 Skating MAMS, Pitampura Divyansh(X),Rudra(IX) III
23 19/07/2018 Hockey (Boys) GBSSS No.1, KeshavPuram Rohan Singh Raghav (XI ), Neer (XI ), Rhythm (XI), Harshit (XI), Shivam (XI), Shoib (XI), Yash Kamra (XI ), Rahul (XI), Raj (XI), Tushar (XI ), Tanish (IX), Jitender(IX), Ansh (IX), Ravi (IX), Ankur (IX) III
24 16/07/2018 - 18/07/2018 Judo Adharshila P.S. Ridhima (V), Krish (VI), Devansh (IX) III
25 16/07/2018 - 18/07/2018 Judo Adharshila P.S. Kajal (V) I
26 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Primary Boys M. M. Public School, Pitampura Piyush Kumar (V), Mayank Kharia (V), Dhairya Kumar (V), R.Vignesh (V) IV
27 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Primary Girls M. M. Public School, Pitampura Isha (V), Omshri (IV), Priyanka (IV). IV
28 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis -Sub Junior Boys M. M. Public School, Pitampura Govind (V), Priyanshu (VI), Yashwant Yadav (VII), Daksh Gupta (VIII). III
29 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Junior Girls M. M. Public School, Pitampura Janvi Prajapati (X), Vaamsi (IX), Vrithika (IX), Japneet (IX). II
30 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Junior Boys M. M. Public School, Pitampura Kanishk Pal (X), Maitreya Rana (X), Sadhak (VIII), Harish (VIII). I
31 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Senior Girls M. M. Public School, Pitampura Jigyasa (X), Shreya Sagar (X), Tanya (IX), Aisham (IX). I
32 13/07/2018 - 17/07/2018 Lawn Tennis - Senior Boys M. M. Public School, Pitampura Sacchitt Sharrma (XII), Sameer (XII), Gurnoor Singh (XII), Abhishek (XII). I
33 11/07/2018 Wrestling (Boys) S.V Kailash Enclave Suvebh Khan (XI) ,Naman (X) III

Zonals 2017-18

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 25/10/2017 - 28/10/2017 Athletics Chattarsal Stadium Arjun (XII) I
2 11/10/2017 Poster - Slogan competition Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Mohit Gupta (V) I (selected for District Level)
3 11/10/2017 S.U.P.W category Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave S. Abhinya (VII), Shivani (VII) I (selected for District Level)
4 11/10/2017 Zonal Science Exhibition Senior level Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Dev Agnani (IX), Ansh Gupta (IX),Sanket Barman (XI), Tejasv Mudgal (XI),Ishika Rajwar (XI), Milind Gupta (XI) I (selected for District Level)
5 11/10/2017 Zonal Science Exhibition Middle level Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Bhuvnesh (VII), Lavi Hassija (VIII) I (selected for District Level)
6 11/10/2017 Zonal Science Exhibition - Primary level Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Mayank Mishra (V), Lakshay Shukla (V) I (selected for District Level)
7 21/10/2017 Zonal Patriotic Group Song Competition Mata Jai Kaur Public School, Ashok Vihar Rishabh (VI), Aaditya (VI), Alish Bhati (VII), Kunal Beniwal (VII), Naman (VIII), Mudit Jain (VIII), Piyush Bharadwaj (VIII), Piyush Giri (VIII), Raghav Saxena (VIII), Bharat Marwah (VIII), Khushar Shukla (VIII), Shashank Poddar (VIII), Sahil (VII), Dhruv Rawant (VIII) III
8 28/08/2017 - 30/08/2017 Hand Ball Zonal Competition -SUB-JUNIOR GIRLS category Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Palak(VIII), Ayushi(VIII), Srishti(VIII), Manisha(VIII), Japneet(VIII), Samipta(VIII), Vritika(VIII), Aastha(VI), Aditi(VI), Pratistha(VI) II
9 28/08/2017 - 30/08/2017 Hand Ball Zonal Competition JUNIOR GIRLS category Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Mansi(IX), Suman(IX), Sakshi(IX), Komal(IX), Gargi(IX), Namra(IX), Sneha(IX) III
10 28/08/2017 - 30/08/2017 Hand Ball Zonal Competition SENIOR GIRLS category Sarvodhya Vidayala FU-Block, Pitampura, Delhi. Darshana(XI), Dhawni(XI), Elina(XI), Anushka(XI), Ishika(XI), Neha(XI), Himanshi(XII) III
11 22/08/2017 - 24/08/2017 Basket Ball Zonal Tournament SUB-JUNIOR BOYS CATEGORY Bal Bharti Public School AMAN(VII), DEEPAK(VIII), ANKIT(VIII), RACHIT(VIII), SUELAM JAIN(VII), RITIK RAWAT(VIII), AJAY(VII) I
12 22/08/2017 - 24/08/2017 Basket Ball Zonal Tournament JUNIOR BOYS CATEGORY Bal Bharti Public School HIMANSHU( IX), ASHISH(IX), SAHIL(IX), HIMANSHU(IX), DHANANJAY PRATAP SINGH(IX), ATISHAY JAIN(IX) I
13 22/08/2017 - 24/08/2017 Basket Ball Zonal Tournament SENIOR BOYS Bal Bharti Public School AAKASH HOODA(XI), AMIT(XI), GAURAV RATHI(XI), SAURABH YADAV(XI), PARVESH(XI), AMARENDER SINGH(XI), YASH KAPOOR(XI), NAVEEN SHARMA(XI), JAI PRAKASH(IX) I
14 03/08/2017 - 05/08/2017 Throw Ball Zonal Tournament -Sub-Junior Boys Crescent public school YUVRAJ (VIII), KRISHAN (VIII), RISHABH DUBEY (VIII), RAVI MISHRA (VIII), ANSH (VIII), AMANJOY (VIII), RITESH (VIII), NAVPREET SINGH (VIII), NIRMIT (VII), SHUBH BHATIA (VI), KRISH (VI), NAMAHAY (VI) III
15 03/08/2017 - 05/08/2017 Throw Ball Zonal Tournament -Sub-Junior Girls Crescent public school AYUSHI GUPTA (VIII), PALAK DUTTA (VIII), SRISHTI MAURYA (VIII), SAMIPTA CHAWLA (VIII), VRITIKA DUNGA (VI), ESHA SAHOO (VIII), SANYA (VI), PRATISHTHA (VI), AASTHA (VI), ADITI VERMA (VI) III
16 03/08/2017 - 05/09/2017 Throw Ball Zonal Tournament - Junior Girls Crescent public school NAMRA NAAZ (IX), SAKSHI THAKUR (IX), SUMAN KUMARI (IX), AISHANI RASTOGI (IX), MANSHI (IX), KOMAL SINGH (IX), GARGI BHOSLE (IX), MANISHA SHARMA (VIII), SNEHA MOHANTI (VIII), JAPNEET (VIII) II
17 03/08/2017 - 05/08/2017 Throw Ball Zonal Tournament -Junior Boys Crescent public school ROHAN (X), KARTIK (X), SHIVAM (X), YASH (X), NEER (X), FAIZAN (X), ANKIT (X), RAVI (X), JITESH (IX), RAGHAV(IX), TEJASVI (IX), SHIVAM (IX) II
18 03/08/2017 - 05/08/2017 Throw Ball Zonal Tournament - Senior Girls Crescent public school ANUSHKA (XI), DARSHNA (XI), SHIREEN (XI), NISHTHA (XII), AMEEHSA (XII), DHWANI GUPTA (XII), NEHA BATRA (XI), ISHIKA RAJWAR (XI), ELINA KANODIA (XI), ANUSHKA (XI), HIMANSHI RAGHAV (XI), NETRI (XI) I
19 03/08/2017 - 05/08/2017 Throw Ball Zonal Tournament - Senior Category Crescent public school RISHABH GULATI (XI), VAIBHAV CHADHA (XI), YASH KAPOOR (XI), ARJUN SHARMA (XI), LAKSHAY WADHWA (XI), RISHABH SYAL (XI), MILIND GUPTA (XI), BHANU PRATAP (XI), VARUN RATHI (XI), TUSHAR (XI), MANOJ (XI), KUNAL (XI) II
20 02/08/2017 - 04/08/2017 Skating Championship Senior Category D.L.D.A.V. Model School Pitampura AMAN SHARMA II
21 02/08/2017 - 04/08/2017 Skating Championship Primary Category D.L.D.A.V. Model School Pitampura BHAVISHYA SHARMA II
22 02/08/2017 - 04/08/2017 Skating Championship Junior Category DLDAV Model School, Pitampura RISHI I
23 04/08/2017 Debate Hindi KIIT World School Pitampura PRANAV GUPTA(XI) & HARSIT (XII) I
24 02/08/2017 Declamation English S. Co. Ed. SSS ZP Block Pitampura SOUHAM VASHISHT (VI) III
25 31/07/2017 Mono Acting Laurel High School, Pitmapura DEV (IX) III
26 31/07/2017 Mono Acting Laurel High School, Pitmapura Tarishi (VIII) II
27 28/07/2017 Poem Recitation English SKV A-Block Keshav Puram RAHUL BHUTANI (XI) II
28 28/07/2017 Poem Recitation Hindi SD Public School Pitampura BHUVNESH WAHI (VIII) III
29 28/07/2017 Poem Recitation Sanskrit MAAS Pitampura KARAN VASWANI (X) Consolation
30 27/07/2017 Hockey Zonal Competition GBSSS No. 1, Keshav Puram, Delhi YUVRAJ (VIII), KRISHNA, RAVI, ANSH, AMANJOY, RITESH, NAVPREET SINGH, NIRMIT, SHUBH, KRISH, NAMAY, RISHABH III
31 27/07/2017 Extempore English SKV H-Block Ashok Vihar Ph-I HARSH CHOWDHARI (XII) II
32 26/07/2017 Slogan Writing (Hindi & Eng.) Springdays School Ashok Vihar TANVI VERMA (XII),HIMANSHU PANDEY (VII) III
33 26/07/2017 Slogan Writing (Hindi & Eng.) Springdays School Ashok Vihar PIYUSH GUPTA (VIII) II
34 26/07/2017 Painting and Poster competition Lions Public School Ashok Vihar SOUHAM (VI) II
35 26/07/2017 - 27/07/2017 Painting and Poster competition Lions Public School Ashok Vihar MANSI BAL (XII) III
36 13/07/2017 - 15/07/2017 Lawn Tennis Zonal Tournament (Primary Girls Category) M. M. Public School, Pitampura DARSHNA (V), SHREYA (IV), MANYA (V) III
37 13/07/2017 - 15/07/2017 Lawn Tennis Zonal Tournament (Junior Girls Category) M. M. Public School, Pitampura JIGAYASHA SHARMA (X), SHREEYA SAGAR (IX), JANVI (IX), VRITIKA (VIII) III
38 13/07/2017 - 15/07/2017 Lawn Tennis Zonal Tournament (Junior Boys Category) M. M. Public School, Pitampura MAITREYA RANA (IX), DAKSH GUPTA (VIII), PRANSHU GARG (VIII), LAVI HASSIJA (VIII) III
39 13/07/2017 - 15/07/2017 Lawn Tennis Zonal Tournament (Senior Girls Category) M. M. Public School, Pitampura PRATHNA (XII), MISHA (XII), GAURI (XII), ISHIKA (XII) I
40 13/07/2017 - 15/07/2017 Lawn Tennis Zonal Tournament (Senior Boys Category) M. M. Public School, Pitampura SACCHHIT SHARMA (XI), ABHISHEK SAROHA(XI), GURUNOOR SINGH (XI), HARSHIT YADAV (XI) I
41 15/07/2017 Wrestling Competition 9105 Kgs Category) S.V Kailash Enclave KARTIK (XI) II
42 15/07/2017 Wrestling Competition (96 Kgs Category) S.V Kailash Enclave ADITYA CHOUBEY (XI) I
43 11/07/2017 - 12/07/2017 Judo zonal competition DAV Pushpanjali KAJAL and RIDHIMA III

Zonals 2016-17

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 05/01/2017 Anuvrat Essay Writing Competition Akhil Bhartiya Anuvrat Nyas Anshika (VIII),Sanket Barmar (X) II
2 05/01/2017 Anuvrat Nibandh Lekhan Pratiyogita Akhil Bhartiya Anuvrat Nyas Anshika Garg (VIII) Protsahan
3 05/01/2017 Anuvrat Nibandh Lekhan Pratiyogita Akhil Bhartiya Anuvrat Nyas Malkina (IX) Protsahan
4 05/01/2017 Anuvrat Painting Competition Akhil Bhartiya Anuvrat Nyas Siya (X) VI
5 05/01/2017 Anuvrat Painting Competition Akhil Bhartiya Anuvrat Nyas Manvi Bal ( VI) V
6 26/10/2016 - 29/10/2016 Athletic Zonal competition Chattarsal Stadium Arjun (XI) III
7 16/09/2016 Zonal Science Exhibition Topic : “KABAD SE JUGAD” (Art & Craft category) Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Shruti (X), Muskan (X), Shubham (X) and Shivam (X) I Selected for Central Level
8 16/09/2016 Zonal Science Exhibition Topic : "TRANSPORT AND COMMUNICATION" (science model) Sarvodya Vidyalya, Kailash Enclave Milind Gupta(X) and Tejasv Mudgal(X) I Selected for Central Level
9 24/08/2016 - 26/08/2016 Throw Ball Zonal Competition-SUB JUNIOR GIRLS Sachdeva Public School, Pitampura Khushi Sharma (VII), Srishti Mourya(VII), Vritika(VII), Samipta Chawla(VII), Manisha Sharma(VII), Palak Dutta(VII), Gargi (VIII), Aishani Rastogi(VIII), Kajal(VIII), Anshika(VIII), Palak(VIII) III
10 24/08/2016 - 26/08/2016 Throw Ball Zonal Competition-JUNIOR GIRLS Sachdeva Public School, Pitampura Neha(X), Dashana(X), Elina(X), Simran(X), Mansi(VIII), Suman(VIII), Sakshi(VIII), Komal(VIII), Sanya(X), Namra(VIII), Simran(X), Mugdha(X) III
11 24/08/2016 - 26/08/2016 Throw Ball Zonal Competition-SENIOR GIRLS Sachdeva Public School, Pitampura Deepika(XII), Sakshi(XII), Sonali(XII), Kiran(XII), Ishika(XI), Himanshi(XI), Anushka(X), Dhwani(XI), Somya(XI), Ishika(X), Laxmi(XI), Netri(XI) II
12 24/08/2016 - 26/08/2016 Throw Ball Zonal Competition-SENIOR BOYS Sachdeva Public School, Pitampura Deepak(XII), Sameer(XII), Raja(XII), Kunal(XII), Aakash(XII), Manoj(XI), Vaibhav(XI), Kunal(XI), Jatin(XII), Mehul(XII), Vanshaj(XII) III
13 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Girls Under 25 Kgs DAV Pushpanjali Ridhima (III) III
14 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Girls Under 30 Kgs DAV Pushpanjali Kajal (II) II
15 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition  Boys Under 20 Kgs DAV Pushpanjali Ayann (V) III
16 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Boys Under4 5 Kgs DAV Pushpanjali Ayan (V) III
17 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Boys Under 35 Kgs DAV Pushpanjali Mayank (V) III
18 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Boys Under 30 Kgs DAV Pushpanjali Priyanshi (V) III
19 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Boys Under 40 Kgs DAV Pushpanjali Sultan (X) III
20 23/08/2016 - 24/08/2016 Zonal Judo competition Boys Under 50 Kgs DAV Pushpanjali Manish (X) II
21 20/08/2016 WRESTLING ZONAL COMPETITION - 85 Kgs Category S.V Kailash Enclave Shoib Khan (X) I
22 20/08/2016 WRESTLING ZONAL COMPETITION - 82 Kgs Category S.V Kailash Enclave Prashant (X) I
23 20/08/2016 WRESTLING ZONAL COMPETITION - 76 Kgs Category S.V Kailash Enclave Kartik (X) I
24 19/08/2016 - 20/08/2016 Hand Ball Zonal Competition -SUB-JUNIOR GIRLS category Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Namra(VIII), Gargi(VIII), Mansi(VIII), Komal(VIII), Mokshika(VIII), Manisha(VII), Vritika(VII), Khushi(VII), Palak(VII), Sakshi Rathi(VIII) III
25 19/08/2016 - 20/08/2016 Hand Ball Zonal Competition -JUNIOR GIRLS category Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Simran Baderia(X), Darshana(X), Dhawni(X), Mansi(X), Suman(VIII), Sakshi(VIII), Jhanvi(VIII), Simran Batra(X), Mayuri(X), Shruti(X) III
26 19/08/2016 - 20/08/2016 Hand Ball Zonal Competition - SENIOR GIRLS category Sarvodhya Vidayala FU-Block, Pitampura, Delhi Deepika (XII), Sakshi Varma(XII),Sonali(XII),Kiran(XII), Himanshi Raghav(XI), Soumya Sahu(XI), LakshmiSoni(XI), Netri(XI), Sabeena(XI), Ishika(XI), Elina Kanodia(X), Ishika Rajwan (X), Neha Batra(X), Anushka Taneja(X) I
27 08/08/2016 Hockey Zonal Tournament GBSSS NO.1, Keshav Puram Prateek Sachdeva (X), Prashant (X), Kartik (X), Hemant (X), Vikas Mathur (X), Shivam (X), Abid (X), Tushar (X), Yashvardhan (X), Hussain (X), Faizan (IX), Shehnwaz (IX) III
28 08/08/2016 Debate English-Senior MAMS Pitampura Sanket Barman, Saurabh Wadhwa (X) II
29 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Jr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Sacchhitt Sharma (X) IV
30 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Jr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Maitreya Rana (VIII) III
31 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Jr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Kanishk Pal (VIII) II
32 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Jr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Harshit Yadav (X) I
33 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Girls Category M. M. Public School, Pitampura Deepika (XII) IV
34 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Girls Category M. M. Public School, Pitampura Gauri (XI) III
35 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Girls Category M. M. Public School, Pitampura Jigyasa (IX) II
36 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Girls Category M. M. Public School, Pitampura Prathna (XI) I
37 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Shubhankar (X) IV
38 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Akshay Singh (XII) III
39 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Boys Category M. M. Public School, Pitampura Tushar Kumar (XII) II
40 01/08/2016 - 04/08/2016 Zonal Lawn Tennis Tournament Sr Boys Category M.M. Public School Yugal Banal (XII) I
41 02/08/2016 Poem Recitation (English)-Junior SKV Shakurpur No. 2 Dev Agnani (VIII) II
42 29/07/2016 Mono Acting St. Columbo Public School Pitampura Dev Agnani (VIII) II
43 27/07/2016 Poem Recitation Sanskrit DAV Public School Ashok Vihar Ph-IV Karan Vaswani (IX) III
44 25/07/2016 - 27/07/2016 Chess Zonal Tournament Apeejay School, Pitampura Keshav Sharma (IX) IV
45 26/07/2016 - 28/07/2016 Zone-11 Skating Competition under-19 boy's category D.L.D.A.V. Model School Pitampura Aman Sharma (XI) II
46 25/07/2016 Hindi Slogan Writing Competition Maharaja Agrasain Adarsh Public School, Pitam pura TANVI VERMA (XI) III
47 25/07/2016 Painting Competition S.V., FU Block, Pitam Pura MANSI BAL (XI) II
48 25/07/2016 Poster Making Competition SV FU Block Pitampura SHIVAM SHARMA (VII) III

Zonals 2015-16

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 19/09/2015 Athletic Meet Zonal 1500 Meters Race Chattarsal Stadium Lakshay (X) III
2 10/09/2015 Science Exhibition - Science Model Sarvodya vidyalya, Kailash Enclave Vedic Bhatnagar (V), Tanmay Kalra (V) Selected for Centre level
3 10/09/2015 Science Exhibition - Slogan Writing SU- Block, Pitampura Mansi Bal Selected for Centre level
4 10/09/2015 Science Exhibition - SUPW SU- Block, Pitampura Kunal Selected for Centre level
5 01/09/2015 Throw Ball Zonal Competition - Sr. Girls Crescent Public School, Pitampura Deepika (XI), Sakshi (XI), Sonali (XI), Kiran (XI), Himanshi (X), Vaishali (X), Nishtha (X), Lakshmi (X), Somya (X), Sakshi (X), Manisha (X), Mehak (X), Anshika (X) II
6 01/09/2015 Throw Ball Zonal Competition - Sr. Boys Crescent Public School, Pitampura  Sagar (XII), Mohsin (XII), Arshad (XII), Shoib (XII), Keshav (XII), Nitish (XII), Murli (XI), Pritam (XI), Naman (XI), Kunal (XI), Kartik (XI), Raja (XI), Deepak .B (XI) II
7 24/08/2015 Basket Ball Zonal Sub Junior Boys Sarvodya Vidalaya, FU Block, Pitam Pura Ashish (VIII), Nishant Kumar (VIII), Sahil (VIII), Amit (VIII), Himanshu (VII), Rakshit (VIII), Dev (VII), Lakshay Bansal (VII), Aman Jha (VII) I
8 24/08/2015 Basket Ball Zonal Junior Boys Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Ankit (IX), Saurab (X), Rahul (X), Parvesh (X), Anup (X), Aakash Hooda (X), Deepu Kumar (X), Naveen Sharma (IX), Yash Kapoor (IX), Yash Dimri (X), Rohit Kumar (X) I
9 24/08/2015 Basket Ball Zonal Senior Boys Sarvodya Vidlaya, FU Block, Pitam Pura Kishor (XI), Satyajeet (XI), Ankit (XI), Amit (XI), Bikash (XI), Mayank (XI), Parveen (XI), Nishant Yadav (XI), Hirday (XI), Sarthak (XI), Rajat (XI), Rachit (X) I
10 21/08/2015 Judo Zonal Tournament DAV Pushpanjali Manish (IX),S. Arunachalam,Aditya Gupta,Jatin,Kiran III
11 21/08/2015 Judo Zonal Tournament DAV Pushpanjali Abdullah (IX) I
12 10/08/2015 HandBall Zonal Sub - Junior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Komal (VII), Gargi (VII), Krishna (VII), Suman (VII), Namra Naaz (VII),Manisha (VI), Girisha (VI), Khushi (VI), Vritika (VI), Japneet (VI), Ayushi (VI) III
13 10/08/2015 HandBall Zonal Junior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Anushka (IX), Elina (IX), Ishika (IX), Simran (IX), Neha (IX), Darshana (IX), Sanya (IX), Dhwani (IX), Ishika Bansal (X), Netri (X), Priyanka (X), Sabiena (X), Mansi (X) II
14 10/08/2015 HandBall Zonal Senior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Deepika (XI), Sakshi (XI), Sonali (XI), Kiran (XI), Himanshi (X), Mandavi (X), Deeksha (X), Lakshmi (X), Somya (X), Sakshi (X), Manisha (X), Mehak (X) I
15 10/08/2015 HandBall Zonal Senior Boys Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Arshad (XII), Sagar (XII), Mohsin (XII), Shoib (XII), Yatin (XI), Daksh (XI), Vanshaj (XI), Nitish (XII), Alok (XI), Prijval (XI), Mehul (XI), Mayank (XI), Navjot (XI), Samar (XI), Kunal (XI), Jatin (XI) III
16 24/08/2015 Basket Ball ZONAL COMPETITION-Sub Junior Boys S.V., FU Block, Pitam Pura Ashish (VIII), Nishant Kumar (VIII), Sahil (VIII), Amit (VIII), Himanshu (VII), Rakshit (VIII), Dev (VII), Lakshay Bansal (VII), Aman Jha (VII) I
17 24/08/2015 Basket Ball ZONAL COMPETITION-Junior Boys S.V., FU Block, Pitam Pura Ankit (IX), Saurab (X), Rahul (X), Parvesh (X), Anup (X), Aakash Hooda (X), Deepu Kumar (X), Naveen Sharma (IX), Yash Kapoor (IX), Yash Dimri (X), Rohit Kumar (X) I
18 24/08/2015 Basket Ball ZONAL COMPETITION-Senior Boys SV, FU Block, Pitam Pura Kishor (XI), Satyajeet (XI), Ankit (XI), Amit (XI), Bikash (XI), Mayank (XI), Parveen (XI), Nishant Yadav (XI), Hirday (XI), Sarthak (XI), Rajat (XI), Rachit (X) I
19 21/08/2015 Judo Zonal Competition DAV Pushpanjali Manish, S.Arunachalam, Aditya Gupta, Kiran, Jatin III
20 21/08/2015 Judo Zonal Competition DAV Pushpanjali Abdullah I
21 21/08/2015 Vocal Music-Classical (Solo) SKV, Phase-II, Ashok Vihar VARUN (X) III
22 17/08/2015 Declamation (English) GGSS, Anandvas, Kohat KARAN VASWANI (VIII) II
23 10/08/2015 Hand Ball Zonal Competition Sub. Junior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Komal (VII), Gargi (VII), Krishna (VII), Suman (VII), Namra Naaz (VII),Manisha (VI), Girisha (VI), Khushi (VI), Vritika (VI), Japneet (VI), Ayushi (VI) III
24 10/08/2015 Hand Ball Zonal Competition Junior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Anushka (IX), Elina (IX), Ishika (IX), Simran (IX), Neha (IX), Darshana (IX), Sanya (IX), Dhwani (IX), Ishika Bansal (X), Netri (X), Priyanka (X), Sabiena (X), Mansi (X) II
25 10/08/2015 Hand Ball Zonal Competition Senior Girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Deepika (XI), Sakshi (XI), Sonali (XI), Kiran (XI), Himanshi (X), Mandavi (X), Deeksha (X), Lakshmi (X), Somya (X), Sakshi (X), Manisha (X), Mehak (X) I
26 10/08/2015 Hand Ball Zonal Competition Senior Boys Maharaja Agrasen Model School Arshad (XII), Sagar (XII), Mohsin (XII), Shoib (XII), Yatin (XI), Daksh (XI), Vanshaj (XI), Nitish (XII), Alok (XI), Prijval (XI), Mehul (XI),Mayank (XI), Navjot (XI), Samar (XI), Kunal (XI), Jatin (XI) III
27 01/08/2015 Poem Recitation (Hindi) Jr. Boys S.V., C- Block, Pitam Pura ADITYA YADAV (VIII) II
28 31/07/2015 Poem Recitation (English) Sr. Girls S.V., FU Block, Pitam Pura PAYAL SHARMA (XII) II
29 30/07/2015 Slogan Writing (Hindi) SKV, A-Block, Keshav Puram TANVI (X) III
30 27/07/2015 Essay Writing (Hindi)-Sr. Boys Maxfort Public School, Pitam Pura, Delhi SUNNY SHARMA (X) III
31 25/07/2015 Essay Writing (English)-Jr. S.V., Wazir Pur Village, Delhi JIGYASA I
32 04/08/2015 Hockey Zonal Competition Under-19 Boys GBSSS No. 1, Keshav Puram, Delhi Kunal, Vijay, Upanshu, Sahil, Parvij, Rishi, Shanwaz, Akash, Abid, Vishal, Vinod, Deepanshu, Lalit, Shivam, Rohit III
33 27/07/2015 Lawn Tennis Zonal Competition - Sr. Boys M. M. Public School, Pitampura Yugal Bansal (XI),Sahaj Somani (XII),Parth Sharma (XII),Akshay Singh Gujjar (XI) II
34 27/07/2015 Lawn Tennis Zonal Competition - Jr. Boys M. M. Public School, Pitampura Sacchitt Sharma (IX),Harshit Yadav (IX),Aman Jathani (X),Ricky Sehrawat (VIII) I
35 27/07/2015 Lawn Tennis Zonal Competition - Sr. Girls Crescent Public School, Pitampura Deepika Yadav (XI),Chanchal Yaadav (XII),Simran Batra (IX) II
36 23/07/2015 Chess Zonal Competition Apeejay School, Pitampura Keshav Sharma (IX) III
37 22/07/2015 Sakting Zonal Competition 500 Meters DAV Public School, ND Block, Pitampura Divyansh III
38 22/07/2015 Sakting Zonal Competition 500 Meters DAV Public School, ND Block, Pitampura Aman Sharma I
39 22/07/2015 Sakting Zonal Competition 300 Meters DAV Public School, ND Block, Pitampura Sarthak III
40 22/07/2015 Sakting Zonal Competition 300 Meters DAV Public School, ND Block, Pitampura Aman Sharma II

Zonals 2014-15

# Date Event/Competition Venue Participating Students Result
1 21/11/2014 - 22/11/2014 THROWBALL ZONAL COMPETITION Sub. Junior Girls Sachdeva Public School, Pitampura Ishika, Karishma, Neha, Simran, Sanya, Alina, Darshana, Suman, Saloni, Gargi Bhonsle, Namra Naaz, Komal Singh III
2 21/11/2014 - 22/11/2014 THROWBALL ZONAL COMPETITION Junior Girls Sachdeva Public School, Pitampura Deepika Yadav, Sakshi Verma, Sonali Jain, Kiran Bhardwaj, Ritika Verma, Bhavya, Ishika, Priyanka, Seema, Khushi, Vaishali, Anshika III
3 21/11/2014 - 22/11/2014 THROWBALL ZONAL COMPETITION Sub. Junior Boys Sachdeva Public School, Pitampura Simranjeet, Rohan, Karthik, Mohit, Varun, Lakshya, Tushar, Shubhanker, Yash, Shubham, Sahil II
4 21/11/2014 - 22/11/2014 THROWBALL ZONAL COMPETITION Junior Boys Sachdeva Public School, Pitampura Mehul Kumar, Rohit Seherawat, Navjot S.Sekhon, Mayank Gupta, Kunal Maggo, Aakash, G.Murli, Sandeep, Ajit, Rishabh, Deepak, Rohit III
5 21/11/2014 - 22/11/2014 THROWBALL ZONAL COMPETITION Senior boys Sachdeva Public School, Pitampura Nitish Rana, Sagar Jain, Arshad Ali,Mohseen Hussain, Shoaib Malik, Jatin Mittal, Arbaaz Hussain, Keshav, Chetan Chand, Manish Bansal, Prashant Singh, Piyush Malhotra I
6 14/11/2014 - 15/11/2014 ROLLER SKATING CHAMPIONSHIP Presidium, Ashok Vihar Akash SILVER
7 14/11/2014 - 15/11/2014 ROLLER SKATING CHAMPIONSHIP Presidium, Ashok Vihar Sarthak Jaiswal,Aman Sharma GOLD
8 03/11/2014 - 05/11/2014 Race Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Dhruv I
9 03/11/2014 - 05/11/2014 Race Maharaja Agarsen Model school, Pitampura Saksham Bhatti III
10 03/11/2014 - 05/11/2014 PRIMARY ATHLETICS MEET Broad Jump Presidium, Ashok Vihar Saksham Bhatti I
11 01/11/2014 - 03/11/2014 HANDBALL TOURNAMENT Under - 14 Boys Maharaja Agarsen Model school, Pitampura MMPS Team of Junior boys III
12 01/11/2014 - 03/11/2014 HANDBALL TOURNAMENT Under -19 girls Maharaja Agarsen Model school, Pitampura MMPS Team of senior girls I
13 01/11/2014 - 03/11/2014 HANDBALL TOURNAMENT Under - 19 Boys Maharaja Agarsen Model school, Pitampura MMPS Team of senior boys III
14 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 10 DAV Pushpanjali Arayadhaya II
15 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 12 DAV Pushpanjali Jatin,Jubel II
16 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 12 DAV Pushpanjali Aditya Sharma III
17 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 14 DAV Pushpanjali Manish,Devashish,Charvi, II
18 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 14 DAV Pushpanjali Abdulla,Hemant,Chirag,Suzian III
19 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 17 DAV Pushpanjali Deepanshu III
20 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 14 DAV Pushpanjali Lakshay II
21 24/10/2014 - 28/10/2014 Judo tournament Under - 17 DAV Pushpanjali Kiran I
22 02/09/2014 - 05/09/2014 Zonal North West B Basketball Competition Under - 19 Bal Bharti Public School Bikash(11th), Ankit(11th), Satyajeet(11th), Yagya(11th), Raja(10th), Mayank(9th), Hriday(9th), Sorav(9th) I
23 02/09/2014 - 05/09/2014 Zonal North West B Basketball Competition Under - 17 Bal Bharti Public School Anup(9th), Rahul(9th), Deepu kumar(9th), Aakash hooda(9th), Rachit(9th), Parvesh(9th), Rohit Sehrawat(9th) I
24 02/09/2014 - 05/09/2014 Zonal North West B Basketball Competition Under - 14 Bal Bharti Public School Sahil (7th), Ankit(8th), Ashish(7th), Amit (8th), Yash Kapoor (8th), Naveen Sharma(8th), Dhananjay Pratap Singh(6th), Nismant Kumar (7th ) I
25 02/09/2014 ART AND CRAFT COLLAGE MAKING, PAPER MACHE MATA JAI KAUR PUBLIC SCHOOL, PH-IV, ASHOK VIHAR Shuaba (XII) II
26 02/09/2014 ART AND CRAFT COLLAGE MAKING, PAPER MACHE MATA JAI KAUR PUBLIC SCHOOL, PH-IV, ASHOK VIHAR Ananya (VII) I
27 29/08/2014 DECLAMATION(ENGLISH) GURU ANGAD PUBLIC SCHOOL Ayjaz (XI) I
28 23/08/2014 DEBATE (ENGLISH) TYAGI PUBLIC SCHOOL, KESHAV PURAM Chirag (VII) II
29 23/08/2014 DEBATE (ENGLISH) TYAGI PUBLIC SCHOOL, KESHAV PURAM Milind (VIII) III
30 21/08/2014 POEM RECITATION (SANSKRIT) GGSSS, RANI BAGH KARAN (VII) I
31 19/08/2014 POEM RECITATION (HINDI) SKV, A-BLK, KESHAV PURAM ADITYA (VII) I
32 19/08/2014 POEM RECITATION (ENGLISH) LITTLE FAIRY PUBLIC SCHOOL RHYTHM GARG (VII) III
33 13/08/2014 SLOGAN WRITINT(ENG & HIN) SKV, KESHAV PURAM, NO.-1 SAUNDER RAJAN(XI) I
34 13/08/2014 EXTEMPORE SPEECH(ENGLISH) LIONS PUBLIC SCHOOL, ASHOK VIHAR AYJAZ (XI) II
35 12/08/2014 ESSAY WRITING (ENGLISH) SKV, PH-I, ASHOK VIHAR Sanket (VIII) III